Hoppa till innehåll

Omsorgsnämnden

Omsorgsnämndens ledamöter ansvarar för frågor inom vård och omsorg samt individ- och familjeomsorg.

Du når ledamöterna på tel 040-42 50 00 eller via deras e-post.

Omsorgsnämndens kallelser och protokoll

Omsorgsnämndens ersättare

Ledamöter

Mavizs Zander.jpgMavis Zander (M)
Ordförande i omsorgsnämnden
E-post: Mavis.Zander@politiker.vellinge.se

Thommy_Gransten.jpgThommy Gransten (M)
1:e vice ordförande i omsorgsnämnden
E-post: Thommy.Gransten@politiker.vellinge.se

Andreas_Johansson.jpgAndreas Johansson (L)
2:e vice ordförande i omsorgsnämnden
E-post: Andreas.Johansson@politiker.vellinge.se

Bob Ericsson.jpgBob Ericsson (M)
Ledamot i omsorgsnämnden
E-post: Bob.Ericsson@politiker.vellinge.se

Ann-Margret_Olsson.jpgAnn-Margret Ohlsson (M)
Ledamot i omsorgsnämnden
E-post: Ann-Margret.Ohlsson@politiker.vellinge.se

Margaretha Olsson.jpgMargareta Olsson (M)
Ledamot i omsorgsnämnden
E-post: Margareta.Olsson@politiker.vellinge.se

Bild på ledamot ej tillgänglig.Carina Gerthel (M)
Ledamot i omsorgsnämnden
E-post: Carina.Gerthel@politiker.vellinge.se

Bild på ledamot ej tillgänglig.Annmari Paulcén (L)
Ledamot i omsorgsnämnden
E-post: Annmari.Paulcen@politiker.vellinge.se

Mikael Kinning.jpgMikael Kinning (C)
Ledamot i omsorgsnämnden
E-post: Mikael.Kinning@politiker.vellinge.se

Lena Henrikson.jpgLena Henriksson (SD)
Ledamot i omsorgsnämnden
E-post: Lena.Henriksson@politiker.vellinge.se

Birgitta Tengqvist.jpgBirgitta Tengqvist (S)
Ledamot i omsorgsnämnden
E-post: Birgitta Tengqvist@politiker.vellinge.se

Insynsplats

Bild på ledamot ej tillgänglig.Birgitta Lundell (KD)
E-post: birgitta.lundell@politiker.vellinge.se

Publicerad:
4 oktober, 2018
Senast uppdaterad:
10 februari, 2020