Hoppa till innehåll

Kommunstyrelsens ersättare

Här hittar du samtliga 13 ersättare i Vellinge kommuns kommunstyrelse.

Du når ledamöterna på tel 040-42 50 00 eller via deras e-post.

Marie-Louise Bergman.jpgMarie-Louise Bergman (M)
Ersättare i kommunstyrelsen
E-post: marie-louise.bergman@politiker.vellinge.se

Eric_Queckfeldt.jpgEric Queckfeldt (M)
Ersättare i kommunstyrelsen
E-post: eric.queckfeldt@politiker.vellinge.se

Christine  Andersson.jpgChristine Andersson (M)
Ersättare i kommunstyrelsen
E-post: christine.andersson@politiker.vellinge.se

Per-Ola Stjernqvist.jpgPer-Ola Stjernqvist (M)
Ersättare i kommunstyrelsen
E-post: per-ola.stjernqvist@politiker.vellinge.se

Charlotte Wannius-Falk.jpgCharlotte Wannius Falk (M)
Ersättare i kommunstyrelsen
E-post: charlotte.wanniusfalk@vellinge.se

Bild på ledamot ej tillgänglig.Arian Mosaddegh (M)
Ersättare i kommunstyrelsen
E-post: arian.mosaddegh@politiker.vellinge.se

Lars Danred.jpgLars Danred (M)
Ersättare i kommunstyrelsen
E-post:lars.danred@politiker.vellinge.se

Anders Cnattingius.jpgAnders Cnattingius (L)
Ersättare i kommunstyrelsen
E-post: anders.cnattingius@politiker.vellinge.se

Andreas_Johansson.jpgAndreas Johansson (L)
Ersättare i kommunstyrelsen
E-post: andreas.johansson@politiker.vellinge.se

Rolf_Erichs.jpgRolf Erichs (C)
Ersättare i kommunstyrelsen
E-post: rolf.erichs@politiker.vellinge.se

Jan Lexryd.jpgJan Lexryd (SD)
Ersättare i kommunstyrelsen
E-post: jan.lexryd@politiker.vellinge.se

Bild på ledamot ej tillgänglig.Nicklas Lindén (SD)
Ersättare i kommunstyrelsen
E-post: nicklas.linden@politiker.vellinge.se

Bild på ledamot ej tillgänglig.Orvar Turegård (S)
Ersättare i kommunstyrelsen
E-post: Orvar.Turegard@politiker.vellinge.se

Insynsplats ersättare

Bild på ledamot ej tillgänglig.Birgitta Lundell (KD)
E-post: birgitta.lundell@politiker.vellinge.se

Publicerad:
23 november, 2018
Senast uppdaterad:
3 augusti, 2020