Hoppa till innehåll

Kommunfullmäktige ersättare

Här hittar du samtliga 27 ersättare i Vellinge kommuns högsta beslutande politiska församling, kommunfullmäktige.

Jesper_von_Wower Jesper von Wowern (M)
Jesper.vonWowern@politiker.vellinge.se

Pia Andersson Pia Andersson (M)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Pia.Andersson@politiker.vellinge.se

Charlotte Wannius-Falk Charlotte Wannius Falk (M)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Charlotte.WanniusFalk@politiker.vellinge.se

Filip Hernsell Filip Hernsell (M)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Filip.Hernsell@politiker.vellinge.se

Margaretha Olsson Margaretha Olsson (M)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Margaretha.Olsson@politiker.vellinge.se

Ola Wemrin Ola Wemrin (-)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Ola.Wemrin@politiker.vellinge.se

Kjeld Steffensen Kjeld Steffensen (M)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Kjeld.Steffensen@politiker.vellinge.se

Patrik_Akesson Patrik Åkesson (M)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Patrik..Akesson@politiker.vellinge.se

Lennart WillemoLennart Willemo (M)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Lennart.Willemo@politiker.vellinge.se

Lars Hansson Lars Hansson (M)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Lars.Hansson@politiker.vellinge.se

Bild på ledamot ej tillgänglig. Pia Nykvist (M)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post:Pia.Nykvist@politiker.vellinge.se

Bild på ledamot ej tillgänglig. Karl-Henrik Östberg (M)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: karl-henrik.ostberg@politiker.vellinge.se

Krister_Askaner.jpg Krister Askaner (M)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: krister.askaner@politiker.vellinge.se

Per Edeheim Per Edeheim (L)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Per.Edeheim@politiker.vellinge.se

Christian Jensen Christian Jensen (L)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Christian.Jensen@politiker.vellinge.se

Bild på ledamot ej tillgänglig. Linda Wejderot (L)
Ersättare i kommunfullmäktige

Bild på ledamot ej tillgänglig. Bertil Wilén (L)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: bertil.wilen@politiker.vellinge.se

Kristina Hansson Kristina Hansson (SD)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Kristina.Hansson@politiker.vellinge.se

Lena Henrikson Lena Henrikson (SD)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Lena.Henrikson@politiker.vellinge.se

Lisbeth Kvist Hallgren Lisbeth Kvist Hallgren (SD)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Lisbeth.KvistHallgren@politiker.vellinge.se

Bild på ledamot ej tillgänglig.Ann-Lis Lexryd (SD)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Ann-Lis.Lexryd@politiker.vellinge.se

Mats Tindberg Mats Tindberg (S)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Mats.Tindberg@politiker.vellinge.se

Orvar Turegård Orvar Turegård (S)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post:orvar.turegard@politiker.vellinge.se

Bild på ledamot ej tillgänglig. David Möller (C)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: David.Moller@politiker.vellinge.se

Madeleine AhnellMadeleine Carlsson Ahnell (C)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Madeleine.Ahnell@politiker.vellinge.se

Jan Björkman Jan Björkman (MP)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Jan.Bjorkman@politiker.vellinge.se

Madeleine Arderup Madeleine Arderup (MP)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Madeleine.Arderup@politiker.vellinge.se

Bild på ledamot ej tillgänglig. Birgitta Lundell (KD)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Birgitta.Lundell@politiker.vellinge.se

Bild på ledamot ej tillgänglig. Louise Ericson (KD)
Ersättare i kommunfullmäktige
E-post: Louise.Ericson@politiker.vellinge.se

Publicerad:
7 november, 2018
Senast uppdaterad:
20 april, 2021