Hoppa till innehåll

Tekniska nämnden

Tekniska nämnden ansvarar för gator och vägar, avfall, renhållning, vatten och avlopp, trafik, parker, lekplatser, räddningstjänst och projektledning i infrastruktur projekt.

Tekniska nämndens kallelser och protokoll

Du når ledamöterna på tel 040-42 50 00 eller via deras e-post.

Tekniska nämndens ersättare

Ledamöter

Martin von GerttenMartin von Gertten (M)
ordförande i tekniska nämnden
E-post: Martin.vonGertten@politiker.vellinge.se

Bild på ledamot ej tillgänlig.Thorvald Lindhe (M)
1:e vice ordförande i tekniska nämnden
E-post: Thorvald.Lindhe@politiker.vellinge.se

Ola SvantessonOla Svantesson (L)
2:e vice ordförande i tekniska nämnden
E-post: Ola.Svantesson@politiker.vellinge.se

Pia AnderssonPia Andersson (M)
Ledamot i tekniska nämnden
E-post: Pia.Andersson@politiker.vellinge.se

Hans CedergrenHans Cedergren (M)
Ledamot i tekniska nämnden
E-post: Hans.Cedergren@politiker.vellinge.se

Filip_HernsellFilip Hernsell (M)
Ledamot i tekniska nämnden
E-post: Filip.Hernsell@politiker.vellinge.se

Synnove_FrickSynnöve Frick (M)
Ledamot i tekniska nämnden
E-post: Synnove.Frick@politiker.vellinge.se

Bild på ledamot ej tillgänlig.Mikael Dahlgren (L)
Ledamot i tekniska nämnden
E-post: Mikael.Dahlgren@politiker.vellinge.se

Rolf_ErichsRolf Erichs (C)
Ledamot i tekniska nämnden
E-post: Rolf.Erichs@politiker.vellinge.se

Dennis_ErylimazDeniz Eryilmaz (SD)
Ledamot i tekniska nämnden
E-post: Deniz.Eryilmaz@politiker.vellinge.se

Bild på ledamot ej tillgänlig.Lars Åke Andersson (S)
Ledamot i tekniska nämnden
E-post: Lars-Ake.Andersson@politiker.vellinge.se

Insynsplats

Kjell Bornhager.jpgKjell Bornhager (KD)
E-post: kjell.bornhager@politiker.vellinge.se

Publicerad:
1 januari, 2019
Senast uppdaterad:
29 oktober, 2019