Till Vellinge kommuns startsida

Privatrumsuthyrning

Här hittar du privatrum för uthyrning. Vänligen kontakta värden på egen hand för mer information och bokning.

Om du har ett rum att hyra ut kontaktar du Turistbyrån, antingen via telefon 040-635 44 00 eller e-post turisten@vellinge.se.Observera att endast enstaka rum i privatbostaden listas nedan. Efter att angett datum passerat, plockas ni bort från listan.

English: Here you can find private rooms for rent. Please contact the owner for request. If you are calling from abroad please dial +46 and skip the first 0 in the phone number. Bäddar = beds.

Deutsch: Möchten Sie ein Privatzimmer mieten? Bitte wenden Sie sich direkt an den jeweiligen Vermieter. Wenn Sie aus dem Ausland anrufen, wählen Sie bitte +46 und überspringen Sie die erste 0 danach. Bäddar = Betten.

Falsterbo

  • 3 -4 bäddar, 15/3-30/10, 2017. Ally Almviken, 040-47 10 00 (ring efter kl 10)
  • 5 bäddar, 7/7-16/7, 2017. Gurli Bengtsson, 0736-64 19 25
  • 2+1 bäddar, 10/7-31/8, 2016. Lena Kolbjörnsen, 076-22 12 830
  • 6 bäddar, 1/6-31/8, 2016. Göran Åman, 040-47 20 05, 0704-29 88 35
  • 2 bäddar, 2016. Birgitta Rossing, 0703-34 14 25
  • 8 bäddar, 27/6-31/12, 2016. Ingrid Nigård, 040-47 28 01, 0709-17 28 01
  • 4 bäddar, 2/7-31/12, 2016. Gunilla Parnesjö, 040-47 32 76
  • 4+2 bäddar, 27/8-1/12, 2016. Ann Persson, 070-624 12 73
  • 4 bäddar, 8/7-16/7+ hela sommaren,2017. Mimmi Mayr, +49 172 945 67 47, mayr.mimmi@gmail.com
  • 2-6 bäddar, 1/6-24/9 2017, Lena Hendrikson, 040-471467, 0706-77 16 92, 0705-77 14 67

Skanör

  • 2+1 samt 1+1 bäddar, 1/7-30/9, 2016. Anna-Lisa Härstedt, 040-47 15 19, 0703-87 15 19
  • 1 bädd, 1/7-15/8, 2016. Margareta Sergel-Andersson, 040-47 08 58
  • 2 bäddar, 15/6-1/9, 2016. Ingrid Aspegren, 040-47 38 00, 0703-55 90 59
  • 3 bäddar, 20/6-24/6, 2/7-10/7, 2016. Berit Radencranz, 040-47 14 05, 0703-29 28 00
  • 2-3 bäddar, 1/6-26/8, 2016. Catharina Nordin, 040-47 52 42
  • 2-3 bäddar, 1/6-31/10, 2017. Gunilla & Lasse Lindstam, 040-47 34 06, 0709-36 02 99
  • 10 bäddar, 1/5-1/9, 2016. Ulrika Lindh, 0733-14 48 72, klockaregarden@gmail.com
  • 4 bäddar, 1/6-30/9, 2016. Rose-Marie Olsson, 040-47 04 36
  • 2+2 bäddar, 3/7-30/9, 2016. Sara Winlund, 040-47 14 14, sara.winlund@telia.com
  • 2-4 bäddar, 4/8-8/9, 2016. Kaptensgården, 0721-83 82 61, charlotte@wedenberg.com
  • 4 bäddar, 1/5-31/8, 2016. Christina Salmi, 0705-19 37 04, stina9212@hotmail.com
  • 1-2 bäddar, 1/1-31/12, 2016. Anna Jorde, 040-47 12 30, 0708-47 15 43, anna.jorde@telia.com
  • 2+1, 4/7-12/7 samt 4/9-6/9, 2016. Åsa Lindeheim, 0703-00 44 06, 070-5920773, maklappen@hotmail.com
  • 3 bäddar, 5/7-14/7, 2016. Karin Swärd, 040-47 54 04, kajsa.sward@hotmail.com
  • 3 bäddar, 1/7-31/7, 2016. Åke Hult, 0736-87 65 77, vlakehult@gmail.com
  • 2+1 bäddar 2/7-10/7, 2016, Lillemor Moritz, 0708-473542, lillemormoritz@gmail.com

Ljunghusen

Höllviken

  • 2+1 bäddar, 1/1-31/12, 2016, Ninna Bucht, 0708-81 18 25, n.bucht@swipnet.se
  • 5 bäddar 10/6-31/8, 2016, Agneta Mattsson, 0431-272 60, 0708-24 94 70, agneta_mattsson@hotmail.com
  • 2+1 bäddar, 26/6-15/8, 2016, Jan Borgman, 040-45 18 58, 0708-42 34 42
  • 2 bäddar, 1/6-31/8, 2016. Annika Ljungberg, 040-45 28 28
  • 5 bäddar, 1/5-30/9, 2016. Lena Rundegren, 0733-44 30 15
  • 8-10 bäddar, 1/1-31/12, 2016. Susanne Rydeström, 040-45 61 41, 0733-39 24 85, sus.rydestrom@hotmail.com
  • 3 bäddar, 1/6-31/8, 2016. Käth Wallentin, 040-45 23 72, kathwallentin@hotmail.com
  • 2 bäddar, 1/1-31/12 2016. Jan Bengtsson, 0706-47 22 34
  • 4-6 bäddar, 1/1-31/12, 2016. Eva Schöldström, 040-45 44 90, 0704-82 54 74, eva.scholdstrom@icloud.com
  • 2 bäddar, 15/6-30/9, 2016. 040-45 92 06, 0708-55 24 22
  • 4 bäddar, 2/7-10/7 2016. Monica Johnsson, 040-45 42 60
  • 4 bäddar, 15/8-31/12 2016. Sofia Linderot, 0735-26 90 00, solifkonsult@gmail.com
  • 4+1 bäddar, 1/1-31/12, 2016. Åsa Johansson, 040-45 50 66, 0702-76 11 18, asalisa.johansson@telia.com
  • 3+2 bäddar, 23/6-3/8, 2016. Johan Bergqvist, 0703-24 64 81
  • 2+1 bäddar,1/1-31/12, 2016. Per Engleson, 040-45 07 69, 0708-26 21 79, per.engleson@gmail.com
  • 4 bäddar, 6/7-10/7, 2016. Lars Svensson, 0705-69 26 99, lars.svensson@gmx.com
  • 2+2 bäddar, 31/7-4/8 och 10/8-17/8 2016, Annika Ljungberg, 0767-676712, 040-45 28 28, annika.ljungberg@telia.com

Vellinge

  • 4 bäddar, 5/7-31/10, 2016. Peter och Susanne Petersen, 040-45 01 14, 0707-60 50 65, s-petersen@telia.com
  • 1+2 bäddar, 1/5-30/10, 2017. Lisa Tegmar, 040-42 15 29, 0706-24 45 82
  • 2+4 bäddar, 1/5-30/10, 2017. Lisa Tegmar, 040-42 15 29, 0706-24 45 82
  • 4 bäddar, 14/4-31/10, 2016. Ulrika Ljungfjärd, 040-46 84 81, 0708-42 84 91
  • 2+1, 15/6-30/9, 2016. Torsten Larsson, 0768-32 01 74, eslilbernard@yahoo.se

Evenemang

I dag, söndag 19 november

I morgon, måndag 20 november